13 listopada 2018

Toruń z dziećmi - cz. 2.

Zapraszam na kolejną część naszej wycieczki do Torunia :)

5. Ruiny Zamku Krzyżackiego - znajdują się na obrzeżach Starego Miasta. Są pozostałościami po pierwszej i najstarszej warowni krzyżackiej na terenie Ziemi Chełmińskiej. Co ciekawe zamek został zburzony, już po zdobyciu, przez mieszkańców Torunia, aby zapobiec przejęciu go przez władze i uniemożliwić trzymanie wojska.

Uwaga! Zamek zwiedza się samodzielnie, można wszędzie wchodzić i zaglądać jednak ktoś wpadł na nie do końca przemyślany moim zdaniem pomysł i w piwnicach zamku jedna sala została zrobiona na salę strachu. Niestety jest ona bardzo, ale to bardzo słabo oznaczona przez co nasz najmłodszy syn się panicznie wystraszył wchodząc do niej zupełnie nieświadomie. Uczulam zatem. Sala znajduje się zaraz po zejściu do piwnicy, po prawej stronie.

Ruiny Zamku Krzyżackiego w Toruniu


Ruiny Zamku Krzyżackiego w Toruniu

Ruiny Zamku Krzyżackiego w Toruniu

Ruiny Zamku Krzyżackiego w Toruniu


6. Dom Legend Toruńskichhttp://domlegend.pl/

Ciekawe miejsce, warte odwiedzenia z dzieciakami. Poznamy w nim sześć toruńskich legend i prawie na pewno zostaniemy bohaterami którejś z nich, bo wszystko tu się dzieje przy aktywnym udziale publiczności. Dzieciaki chwilami zaśmiewały się w głos i naprawdę bardzo dużo zapamiętały :)

Warto zadzwonić żeby zarezerwować wcześniej bilety, do pokazu wystarczy grupa 5 osób :)7. Fort IV - https://www.fort.torun.pl/18/zwiedzanie-fortu

Jest to bardzo dobrze zachowany obiekt forteczny znajdujący się niecałe 5 km od Starego Miasta. Możemy w nim zwiedzić koszary i podziemnymi tunelami przejść do części bojowej. W weekendy i w sezonie możliwe jest też nocne zwiedzanie z przewodnikiem i pochodniami - ponoć robi wrażenie, my nie mieliśmy możliwości sprawdzić :) Ale samo zwiedzanie bardzo się dzieciakom podobało.8. Wieża Ratuszowa - warto wdrapać się po ponad 200 stopniach żeby popodziwiać Toruń z góry a po drodze zobaczyć jeden z najstarszych mechanizmów zegarowych oraz carillon składający się z 12 dzwonów.

9. Urokliwe uliczki Torunia i piękne zabytki!

Toruń nas zachwycił, klimatycznymi uliczkami, ciekawymi zakątkami i piękną architekturą. Mnie zauroczyły ceramiczne rzeźby na fasadach budynków i murach.

Na koniec tego wpisu kilka zdjęć na zachętę :) Koniecznie odwiedźcie Toruń!
Ratusz


Smok Toruński :)


Teatr Baj Pomorski

Krzywa wieża

Budynek Poczty PolskiejKościół Świętej Katarzyny.

2 komentarze:

  1. Witam! Ja trochę nie w temacie Torunia, ale związanym z wpisami na Pani blogu. 13 lutego 2012r chyba pokazywała Pani mozaikę magnetyczną. Czy mogłaby Pani napisać mi firmę, jaka to wypuściła? Chodzi mi dokładnie o taką, z dużą tablicą. Nie mogę takiej znaleźć, są tylko małe, a bardzo mi zależy. Mogę liczyć na pomoc? Serdecznie dziękuję!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie prezentuje się ten zamek z cegły! Dziękuję za ciekawe pomysły!

    OdpowiedzUsuń