21 maja 2013

Dinozaury w Malborku :)

Wybraliśmy się na wycieczkę do Malborka żeby zobaczyć Dino Park czyli park ruchomych dinozaurów. Wyjeżdżając z domu miałam sporo obaw o przebieg naszej wycieczki, bo słońce prażyło niemiłosiernie a na zwiedzanie wybraliśmy się w godzinach około-południowych. Na miejscu miła niespodzianka - cały kompleks został ulokowany na terenie starego parku wśród olbrzymich drzew, w takim otoczeniu chodzenie alejkami było przyjemnością :)

Główną atrakcją była oczywiście ścieżka dydaktyczna na którą wchodzi się taką oto bramą,

za którą na samym początku można poczytać o okresach geologicznych, w których żyły dinozaury - o permie:
triasie, jurze i kredzie. A na końcu trochę o przyczynach wyginięcia dinozaurów. Zaraz za tablicami informacyjnymi czai się pierwszy dinozaur - dilofozaur, który na dodatek pluje jadem!
A tuż przy nim, tablica z najważniejszymi informacjami na jego temat:
Takie tablica znajdują się przy każdym okazie.

Same modele wykonane są bardzo staranie, z dbałością o szczegóły (poruszające powieki i mięśnie), są ruchome i wydają dźwięki. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że uruchamiają się na czujnik ruchu, więc zaczynają się ruszać akurat wtedy, gdy się do nich podchodzi. Sceneria starego parku sprawia zaś, że wyglądają bardzo realistycznie wśród otaczającej ich zieleni.

Na całej ścieżce spotkaliśmy 40 dinozaurów, wśród nich dimetrodona:
 wuerhozaura:
 metriakantozaura:
 utaraptora:
 allozaura:
 triceratopsa:
i robiących chyba największe wrażenie swoją wielkością - tyranozaura:
 i apatozaura:
A pomiędzy drzewami i dinozaurami znajduje się tez bardzo sympatyczny plac zabaw, z którego, jak się można łatwo domyślić, dzieciaki skorzystały z ogromną radością :)
Dodatkowo wzdłuż całej ścieżki edukacyjnej można spotkać w mini zoo prawdziwe zwierzęta takie jak kangury, muflony, pawie czy bażanty.

A po zejściu ze ścieżki można odwiedzić malutkie muzeum skamieniałości ze szczątkami zwierząt i roślin oraz śladami ich działalności zachowanymi w skałach:
Jest oczywiście i sklepik z pamiątkami :)

A poza tym jest jeszcze kraina zabaw, w której można stracić dużo pieniędzy na różne karuzele, samochodziki inne tego typu atrakcje. Zdjęć tychże nie mam, bo szybko stamtąd uciekliśmy ;)

Więcej o parku można przeczytać na jego stronie: http://www.dinopark.malbork.pl/ Tam też odnaleźć można cennik, którego pozycje są jak dla mnie jest dość wysokie. Nas wejście kosztowało 65 zł.

Mimo tej ceny park polecam bardzo, dzieciaki były zachwycone, a i nam - dorosłym - się podobało. Spacer w cieniu był bardzo przyjemny mimo upału, który panował wokół. Przejście przez całą ścieżkę zajęło nam blisko dwie godziny (w tym pobyt na placu zabaw, ale dość krótki).

Na koniec krótki filmik z jangczuanozaurem w roli głównej :)

7 komentarzy:

 1. wymarzone miejsce na wycieczkę z dzieckiem

  OdpowiedzUsuń
 2. my bylismy w takim Parku tyle że w Zatorze. Podobny jest tez w Inwałdzie.
  KJarolowarodzina uwielbia wszelkie Parki rozrywki...a o całkiem innym niż wszystkie w dzisiejszym poscie u nas rpzeczytacie:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wśród drzew na pewno miło się spaceruję, a na pewno równie miło zwiedza się taki kompleks.

  Proponuję wzajemne obserwowanie i komentowanie, jeśli masz ochotę.
  http://beznudyyy.blogspot.be

  OdpowiedzUsuń
 4. My jakies 3 tygodnie temu bylismy na podobnej wycieczce. Mojemu Kubuskowi nie przypadly one jednak zbytnio do gustu. Bal sie ich rykow i rozmiarow. Jednak swietna sprawa dla starszych dzieciakow. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam! Szukam chętnych blogujących mam do testów książeczek Tilox dla chłopców, więcej informacji tu: http://filcowewybryki.blogspot.com/2013/06/blogujace-mamy-chopcow-poszukiwane.html , zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 6. nigdy nie byłam w tym parku, ale kto wie, może się kiedyś wybiorę :) szczególnie fimik mnie zachęca, jest naprawdę ekstra!

  http://przedszkole-jezyki.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo zachęcająco to wygląda.
  Czy ja bym mogła zamówić post o ED? jak to wygląda w praktyce? Planowanie, co z młodszymi dziećmi itp. Właśnie się przymierzam do decyzji i mam straszny mętlik w głowie

  OdpowiedzUsuń