13 maja 2013

Memory dźwiękowe :)

Zabawa, którą można przygotować w 5 minut pod warunkiem, że wcześniej uzbierało się trochę pudełeczek z jajek-niespodzianek. Poza pudełkami potrzebne będzie coś co można do nich wrzucić, u nas to były: styropianowe kulki, ryż, kasza jaglana, cukier, pieprz, spinacze i pinezki:

Do dwóch pudełeczek wsypujemy (lub wkładamy) taką samą porcję produktu:
I zaznaczamy tak, żeby dziecko potem mogło kontrolować poprawność wykonania zadania:
 Nasze gotowe memory: 7 par pudełeczek z różną zawartością:
Układamy pudełka oznaczeniami do dołu i dziecka zadaniem jest odnalezienie wszystkich par:
Miałam obawy czy zabawa nie jest zbyt prosta ale okazało się, że wręcz przeciwnie ;) Dzieciakom bardzo przypadło do gustu dopasowywanie dźwięków :)

Polecam!

10 komentarzy:

 1. zrobimy na pewno :) my robiliśmy podobne tylko w dużych plastikowych butelkach ale takie w tych jajeczkach też fajne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja wszystkie opakowania po jajkach niespodziankach wyrzucam
  świetne:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam takie drewniane memory w katalogu "nowej szkoły" i od tamtej pory zachodzę w głowę- jakie wybrać pojemniki, żeby były identyczne i zeby nie trzeba było kleić(co zmienia dźwięk).
  Fajny pomysł z jajkami, ale ja zawsze toto prędko wyrzucam...:(

  OdpowiedzUsuń
 4. genialne, muszę takie zrobić :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. kolejny świetny pomysł.
  Gratulujemy i Pozdrawiamy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Baaaardzo mi się podoba ten pomysł, tylko ileż ja będę musiała im skarmić tych jajek? Trzeba wymyślić jakieś inne pudełeczka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wbrew pozorom te pudełeczka po jajkach-niespodziankach to bardzo przydatne są. Więc my zbieramy, a za jakiś czas nam znowu brakuje... Pomysł super, łatwy i skuteczny i my to lubimy najbardziej...

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny pomysł i w ogóle fajny blog - prawdziwa kopalnia pomysłów :) My te pudełeczka wykorzystujemy do robienia grzechotek. Wkładamy do środka jakieś ziarenka, np. ryżu, zaklejamy i wkładamy razem z wypełnieniem do maskotki. Tak zrobiliśmy m.in. pluszowego rysia dla Rysia :) Pozdrawiam, Justyna z zabawyizabawki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń